Blog — güvenli okul nasıl olmalı RSSÇocukların Oyun Süresini Eğlenceli ve Güvenli Tutmak İçin 14 İpucu

Çocuklar oyun oynarken ve hayal dünyalarında kendilerini kaybederken güvende olduklarından emin olmak isteriz. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun, her şartta onun güvenliği en büyük endişemizdir. İşte her yaştan çocuğun oyun zamanının hem eğlenceli hem de güvenli olduğundan emin olmak için akılda tutulması gereken 14 ipucu: Ebeveynler veya yetişkinler, özellikle küçük çocuklar için her zaman oyunu denetlemelidir. Oyuncak ambalajları hakkındaki yaş rehberliğini ve diğer güvenlik bilgilerini kontrol ettiğinizden ve takip ettiğinizden emin olun. Unutmayın, yaş sınıflandırması çocuğunuzun ne kadar akıllı olduğu ile ilgili değildir; belirli yaştaki çocukların gelişim becerileri ve yetenekleri ile bir oyuncağın spesifik özelliklerine dayanan bir güvenlik rehberidir. Üç yaşın altındaki çocuklar için alışveriş yaparken küçük parçaları olan oyuncaklardan kaçının. Ayrıca oyuncakları ağızlarına alan çocuklara da dikkat edin. Çocukların...

Okumaya devam etOkullarda Çocuk Güvenliği Nasıl Olmalıdır?

Okullar Çocuklar İçin Yeterince Güvenli mi? Bir çocuğun parmaklarını kapının arasına sıkıştırma ihtimali neden hiç düşünülmüyor? Ne yazık ki dünya genelinde her yıl binlerce çocuk, kapıya parmak sıkıştırma ve duvar-kolon-masa köşelerine koşma ya da oyun esnasında başını çarpma gibi talihsiz durumlar yaşamaktadır.

Okumaya devam etTürkiye’de Kreş Yönetmeliği

30 Nisan 2015 tarihli 29342 sayılı resmi gazetede yayınlanan ÖZEL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVLERİ İLE ÖZEL ÇOCUK KULÜPLERİNİN KURULUŞ VE İŞLEYİŞ ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK EK-1’de köşe koruyucu, kenar koruyucu ve parmak korucular zorunlu hale gelmiştir.- Çocukların yaralanmasını önlemek için mobilyaların özel köşe ve kenar koruyucuları bulunur.- Kapılarda parmak koruyucu ve kapı tutucu bulunur.- Elektrik düğmeleri ve prizleri, elektrik kabloları korunaklı hale getirilir, prizlerde koruma kapağı bulunur.- Kuruluştaki tüm dolap kapakları, çekmeceler çocukların üzerine düşmeyecek şekilde sabitlenir veya güvenlik kilitleri bulunur.- Kuruluştaki tüm pencere ve balkon kapıları çocukların düşmelerini engelleyecek şekilde korunaklı hale getirilir ve güvenlik kilitleri bulunur.Pencere ve balkon kapıları yalnızca yetişkinlerin açabileceği şekilde olur.

Okumaya devam et